2008. december 26., péntek

Wigan Athletic - Newcastle United

A sorsolás "szeszélye" miatt ismét a JJB-ben töltjük karácsony másnapját. Tekintve eddigi meccseinket abban a létesítményben sok jóra most sem számíthatunk.

Newcastle United @ Wigan Athletic

• 2007/2008 0-1 V (Premiership)

• 2006/2007 0-1 V (Premiership)

• 2005/2006 0-1 V (Liga-kupa)

• 2005/2006 0-1 V (Premiership)

Csak a JJB-ben (azonkívül az '50-es években játszottunk egyszer velük a Springfield Parkban). Idáig nem sikerült: Sounessnek kétszer, Roedernek és Big Samnek. Keegannek nem volt meg a lehetősége, JFK lehet a JJB-hero.

Viccet félretéve ezek a 0-1-ek hihetetlen frusztrálóak. Minden évben úgy érkeztünk, hogy ez a meccs meglehet - különösen a tartalékos Wigan elleni Liga-kupa meccs, ami után a Latics a döntőig jutott -, ehhez képest sosem sikerült elfogadható produkciót mutatni. Kihagyott tizenegyes Solanotól, bombagól Ryan Taylortól, valami mindig közbejött. Ráadásul pár hete otthon is megszivattak minket, elsősorban Bramble és Ryan Taylor.

Most sem jók a közvetlen előjelek, Shola játéka kérdéses, Martins most sem játszhat, jöhet tehát Viduka a kezdőbe.

Idegenben mostanában meglepően sokat vigyáz ránk Fortuna, igaz erre rá is szolgáltunk. Danny Murphy büntetőből szerzett gólja óta, 294 perce nem kaptunk gólt idegenben. Utoljára '97 májusában csináltunk sorban három idegenbeli clean sheetet, akkor összejött a negyedik is, végül 378 perc után kaptunk gólt a Stamford Bridgen. Tudom, hogy ez elcsépelt szöveg, de ha ezt tartani tudnánk, nyugodt szívvel megelőlegezném magunknak a három pontot, amivel akár a 8. helyre is felléphetünk.

A hazaiaknál újra egészséges a szezoneleji császár, Amr Zaki, igaz közel két hónapja nem volt eredményes. 8 góljával simán vezeti a házi listát, mögötte Heskey jócskán lemaradva, három góllal büszkélkedik.

Mivel NBA-nézés közben rengeteg időm van, további statbombák: a JJB-ben születik a második legkevesebb gól, 17 meccs alatt 9 ide, 9 oda (leggólszegényebb a White Hart Lane 7-7 góllal). Különösen érdemes lesz figyelni az első és utolsó negyedórára, a Wigan ezekben az időszakokban a legeredményesebb, a Soccernet szerint mindkét periódusban 6-6 gólt szereztek ... és 6, illetve 7 gólt engedtek az ellenfélnek. Nem érdemes tehát aláírni a mérkőzés végeredményét a hajrához közeledve, a legeklatánsabb példa erre a SJP-ben ellenük lejátszott 2-2.

Kezdek már elveszni a számok világában, abba is hagyom, délután négy körül itt keressetek linket. Jó szórakozást.

Howay the Toon!

24 megjegyzés:

1. 4600 Geordie a vendégszektorban-kötelező a helytállás!

VálaszTörlés
  2. arohadtkurvaanyját ennek a R.Taylornak már!!!! ez hihetetlen!

3. Félek,hogy Beye-t hosszú időre elveszítettük.

4. Barton lerúgása anno lehet,hogy nem volt szándékos,de a mai Beye elleni tuti az volt! Barron kérdőre is vonta az állat cattermolet!
    Nagyon jó kis meccs amúgy,de nagyon sajnálom Habib sérülését,az a sínbe tett jobb láb...

5. hihetetlen!Nehogy már ne verjük meg őket!
    Szerintetek Xisco-t mért nem játszatják?

6. faszom. Jókor esett el Heskey. A Pool ellen nem lesz elég védőnk.

7. ez a meccs is elment!

8. Owen helyett Edgar???????Ez mi?

9. A kiállítás miatt

10. most már hozzuk le további lapok nélkül! köcsög dean!!!!

11. Danny!!!!! még öt perc lehet!

12. Ez az!Megint baszott jók voltunk!Faszom belétek!Ha a pooltól nem kapunk egy 4est egyet sem!!

13. A hosszabbítás óriási volt, Duff kétszer is egyenlíthetett volna. Nem volt szerencsénk, ahogy az egész meccsen sem!
    Ma a három pontnál többet vesztettünk (Beye,Bassong)!
    Azért fel a fejjel!

14. Kádit máris visszarendelték Angliába!

15. Nagyszülő-látogatás miatt lemaradtam az idei JJB-zakóról ... de még mindig 12. vagyunk.

16. A hajad tépted volna... Amit ez a Dean művelt, az elképesztő volt. 3 sérülés (1 még a meccs előtt, Enrique) és 1 piros lap, remek.

17. Este meglesem a MoTD-t aztán majd írok egy szörnyülködős posztot.

18. Nyolc sérült és egy eltiltott, holnap meccs a listavezető ellen - végülis csak a szokásos...
    Dean és főleg az a mocsok cattermole bekaphatják!
    Jó hír,hogy jövő szombaton a Sportklub adja az FA Kupa meccset 15.45-től.