Sheffield Utd - Newcastle 0-1

Ryan Taylor megpattanó lövésével 1-0-ra győztünk hétfő este a Bramall Lane-en.

Mosolyra fakaszt
  • A West Brom győzelme miatt maximum az előnyünket tarthattuk meg, sikerült.
  • A mérkőzés nagy részében helyzet nélkül tartottuk őket, nem tudták kihasználni a mezőnyfölényt.
  • Kádár idegenben is megbízhatóan játszott, természetesen nem lesz sokáig kezdő, de két kézzel megragadta a lehetőségét és mostantól ha gond van, Hughton gondolkodás nélkül be fogja vetni.
  • Coloccini megtalálta a tökeit. Darius Henderson hiába rángatta, Colo felnőtt a feladathoz és keményen játszott.
  • Andy Carroll nem vallott szégyent a veterán Chris Morgan ellen.
  • A rugdosódó, lökdösődő Sheffield ellen a gólt éppen egy kemény szerelés előzte meg.
  • Steve Harperben is benne van a bravúr. Given távozása óta csak egyszer-kétszer mutatta meg, a hajrában látott parádéra Shay is büszke lett volna.
  • Hughton nem fél váratlant lépni. Ugyan nem volt sok védőopció a padon, de a hazaiak nyomasztó fölényét támadók behozatalával próbálta ellensúlyozni. A 15-20 passzos labdatartásaink annak voltak betudhatók, hogy a felszabadítás után Ranger vagy Carroll megtartotta a labdákat.
  • Andy Carroll uralta a levegőt, egy emelettel magasabbra ugrott, mint a mezőny, pontrúgások védekezésénél pótolhatatlan volt.
  • Jose Enrique hátra- és előremenetben is elit bal hátvéd ebben a bajnokságban. Kérdés mit tud ebből átmenteni a Premier League-re.
  • 15 bajnoki mérkőzésen kilenc gólt kaptunk.
Fejemet rázom
  • Jonas nemtörődömsége. Személyes sértésnek vette, hogy Hughton le merte cserélni, miközben én már a 30. percben lehoztam volna. Későn passzol, dajkálja a labdát, nem tudja egy-egyben megverni emberét, rengetegszer könnyedén elválasztják a labdától. És úgy összességében: látszik, hogy nem akar itt lenni.
  • Nicky Butt kap lehetőséget Danny Guthrie helyett.
  • 10 percet leszámítva uralta a játékot a sérülésekkel tizedelt hazai csapat.
  • Nem tudtuk nagyobb helyzet nélkül megúszni a hajrát, magunkra húztuk őket.
  • Pontrúgások kivédekezése után Andy Carrollnak rendre 1-2 percig eltartott, hogy visszaérjen a támadósorba, megakasztva sok első és második szándékú kontrát.
  • Ryan Taylor szürke játéka. Beadásain kívül nincs igazi erőssége, ha azok nem jönnek, lyuk a pályán.
  • Továbbra is gólhiánnyal küzdünk. Harewoodnak javulnia kell, Rangert követelem a kezdőbe.
  • Coloccini rugdosódása (egy Ryan Taylor-szöglet előtt; Hendersonnak a mezőnyben), nem hiányzik egy újabb eltiltás.
  • A játékvezetés minősége: komoly szabálytalanságok lettek elintézve egy figyelmeztetéssel, Ryan Taylor mezei faultja sárga lapot ért.
Lényeg

Egy "4 meccs - 2 pont" sorozatot magunk mögött tudva már második győzelmünk, hétvégén minden esélyünk megvan a harmadikra, tartjuk első helyünket a tabellán és a sérültek szép lassan visszatérnek. Januárig nem lesz gond.

4 megjegyzés:

1. Az első félidőben azért kicsit megijedtem a fiúk játéka láttán.Igaza volt Hegyi Ivánnak:a második játékrész első tíz percében osztálykülönbség volt,ahogy felgyorsult a játékunk a sok pontos,lapos passz miatt-nem tudták tartani a lépést a pengék.
    A gól után visszaálltunk,nem kis rizikót vállalva,de bejött(Harps rules!).

Csúnyácska győzelem,de ugyanúgy három pontot ér,mint a parádé!