2010. november 28., vasárnap

Csevegő - Chelsea

Sajnálom, hogy az utóbbi hetekben posztok nélkül maradtatok, sajnos hiába igyekszik az ember az egyetemen, sok tárgynak a félév végén van a számonkérése és óhatatlanul besűrűsödik a program. A következő 2 hétben még maradni fog ez a pangás. Ha valaki érez magában erőt arra, hogy összedobjon egy-egy posztot a meccsekről, bátran küldje el nekem a marci PONT tomi KUKAC gmail PONT com e-mail címre és nagyon szívesen kiteszem.

Premier League
Newcastle United - Chelsea
helyszín: St. James' Park
jv.: Andre Marriner

Newcastle: Krul - Simpson, S. Taylor, Campbell, Enrique - Routledge, Tiote, Guthrie, Gutierrez - Carroll, Ameobi
Cserepad: Soderberg, Perch, Kadar, Smith, Lovenkrands, Best, Ranger

Kevin Nolan bokasérülés miatt kihagyja a mérkőzést. (Nem tisztem szapulni a helyi médiát, de némileg furcsa, hogy az ilyen dolgokkal kapcsolatban legkevésbé sem értesültek.) Cserébe végre bevetésre készen áll Leon Best a cserepadon.

Chelsea: Cech - Boswinga, Ivanovic, Alex, Cole - Ramires, Obi Mikel, Malouda, Kalou - Anelka, Drogba
Cserepad: Turnbull, Ferreira, Van Aanholt, Bruma, McEachran, Sturridge, Kakuta

A hét második felében rengeteg hó esett Skóciában és Észak-kelet Angliában, egészen ma délelőttig bizonytalan volt, hogy megrendezik-e a mérkőzést (a pályával nincs nagy gond, a környék biztonságossá tételével annál inkább).

A vendégeknél Terry és Lampard továbbra is sérült, Essien el van tiltva. Ettől még bombaerős a londoniak kerete, de aligha bánjuk, hogy három alapemberük hiányzik.

Nálunk debütálni fog a Steven Taylor-Sol Campbell belső páros és legalább három mérkőzésen át játszani is fognak köszönhetően Colo és Williamson 3-3 meccses eltiltásának. Nem tudom, hogy Barton kapott-e pénzbüntetést a Pedersen elleni ügy miatt, de ha máshogy nem, anyagi fenyítéssel muszáj lenne egy kis fegyelmet verni a játékosokba.

A meccset fél háromtól élőben adja a Digi Sport, a kevésbé szerencsés többségnek maradnak a streamek. Apcuknak pedig mindannyiunk nevében boldog születésnapot!

Jó szurkolást!

2010. november 20., szombat

Csevegő - Bolton

Premier League
Bolton Wanderers - Newcastle United
helyszín: Reebok Stadium
jv.: Howard Webb

Newcastle: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Enrique - Guthrie, Smith, Nolan (c), Gutierrez - Carroll, Ameobi
Cserepad: Soderberg , Campbell, S. Taylor, Perch, Routledge, Lovenkrands, Ranger

Bolton:  Jaaskelainen, Robinson, Cahill, Knight, Ricketts, Muamba, Taylor, Holden, Lee, Elmander, Davies
Cserepad: Bogdan, Steinsson, Petrov, Davies, Klasnic, Moreno, Blake

Jó szurkolást!

2010. november 13., szombat

Csevegő - Fulham

Premier League
Newcastle United - Fulham
helyszín: St. James' Park
jv.: Lee Probert

Newcastle: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Enrique - Guthrie, Tiote, Nolan (c), Gutierrez - Carroll, Lovenkrands
Cserepad: Soderberg , Campbell, S. Taylor, Smith, Routledge, Ranger, Xisco

Guthrie és Lovenkrands kerültek be a kezdőbe a frissen megsérült és eltiltott delikvensek helyére.

Joey Barton megkezdi eltiltását, Shola Ameobinak húzódása van és a legújabb hírek szerint Ryan Taylor bokaproblémákkal küzd. A héten Chris Hughton nem rejtette véka alá, hogy szívesen bizalmat szavazna Nile Rangernek. A szokásos nevek (Steve Harper, Dan Gosling, Hatem Ben Arfa és Leon Best) továbbra is hiányoznak.

Fulham: Schwarzer - Kelly, Hangeland, Hughes, Duff - Murphy (c), Dempsey, Davies, Gera - A. Johnson, Dembele
Cserepad: Stockdale, Pantsil, Briggs, Etuhu, Greening, E. Johnson, Kamara

Nem nagyon találok igazi bal hátvédet, könnyen lehet, hogy Damien Duff játszik majd a védelem szélén.

A Blackburn-beszámolóban tévesen azt írtam, hogy a Chelsea elleni szenvedték el első idegenbeli vereségüket. Ami meglepetés volt számomra és meg akartam említeni - de rosszul emlékeztem rá - az, hogy bár nyeretlenek, 4 döntetlenjük is van idegenben, ami arra enged következtetni, hogy kellemetlen ellenfelet jelentenek.

Párhuzamosan hat mérkőzést rendeznek a mérkőzés időpontjában, de kellő számú külföldi csatorna sugározza a találkozót ahhoz, hogy ismét találjunk streamet.

2010. november 11., csütörtök

Továbbra is idegen a hazai pálya

Folytatódott a gyatra hazai forma, a Rovers lassan már csukott szemmel is nyerni tud a SJP-ben.

Vártam egy kis forgatást, de Chris Hughton ugyanazt a 18-at nevezte, amely vasárnap az Arsenal ellen 1-0-s győzelmet harcolt ki. A védekezésre berendezkedett Blackburn tökéletesen rávilágított arra az okra, amiért egy felsőházas szezon már kifejezett siker lesz a csapat számára.

Sam Allardyce három, levegőben jó belső védőt küldött a pályára, hiába volt két ékünk, létszámhátrányban voltak. A szélsővédőiknek rendszeresen besegített a két védekező középpályás egyike, így rendkívül ritkán sikerült mögéjük kerülni. Ha középen próbálkoztunk, Nolannek, Bartonnak, Tioténak és a néha behúzódó Gutierreznek általában 8-9 emberen kellett volna átverekedniük magukat.

El kell ismerni, bevállalta a Blackburn, hogy legfeljebb kontrából akarnak támadni és pontrúgásokat kiharcolni. Más kérdés, hogy egyik szegmensben sem voltak hatékonyak, hiszen a kitámadó United ellen nagyon ritkán tudták végigvinni az ellentámadásokat, a pontrúgásoknál pedig a lehetőségekhez képest (a Blackburn még talán nálunk is erősebb a levegőben) limitáltuk a lehetőségeiket. Ezért egy picit savanyú a szám íze, hogy egy amatőr hiba és egy faultgyanús fejpárbaj két vendég gólhoz vezetett.

Jason Roberts valószínűleg szabálytalankodott Williamsonnal szemben a győztes gólnál, de nem tartom korrektnek, ha emiatt keseregnénk, tekintve, hogy a nálunk fizikailag gyengébb csapatok ellen mi is építünk arra, hogy a csatáraink minden eszközt megragadva játsszák meg a labdát.

Az eredmény miatt nem aggódok annyira, a jó idegenbeli szereplésnek köszönhetően egyelőre beleférnek a hazai bukások, de a trend és a mutatott játék okot ad az aggodalomra.

Amint azt láttuk a Blackpool, a Stoke, a Wigan és most a Rovers ellen, ha egy csapat úgy érkezik hozzánk, hogy elsősorban meg akarják folytani a játékot, félelmetesen kevés helyzetet tudunk ellenük kidolgozni. Hiába vagyunk esetleg nagy mezőnyfölényben, képtelenek vagyunk feltalálni magunkat, miután eljutunk a támadó harmadba. Sajnos hasonlóra számíthatunk szombaton is a Fulham ellen, akik egészen tegnap estig veretlenek voltak idegenben.

Hughton rendszere kiváló arra, hogy helyt álljunk idegenben és a velünk egy szinten lévő, illetve támadást nem feladó csapatok ellen, de ki kell találnia egy olyan felállást, amivel hatékonyak tudunk lenni a passzív gárdák ellen is. (Persze a Fulham után a hazai meccseinken a Chelsea, a Liverpool és a Man City fog érkezni, akik nyilván támadni fognak, így ellenük működhet a most használt felállás és felfogás.)

Kíváncsian várom Chris mekkorát fog forgatni a csapaton. Tiote nem játszhat eltiltás miatt (még csak 4 sárgánál tart), Sholának is kinéz egy hosszabb pihenő, miután csak egy félidőt bírt / gyenge teljesítményre volt csak képes. Alan Smith, Danny Guthrie, Ryan Taylor, Xisco, Leon Best, Lovenkrands és Ranger is nyilván szívesen látná magát néha a kezdőcsapatban és bár nem biztos, hogy fair egy kezdőjátékost három győzelmet követően az első vereségnél leültetni, Hughton hivatkozhat a fáradtságra, könnyebbé téve egy valóban fáradt játékos számára az ideiglenes mellőzés feldolgozását.

Általános meglátásoktól vissza egy kicsit az aktuális mérkőzésre, nem csak a támadások szövése okozott gondot a csapatnak. Nem egyszer reagáltak lassan a játékosok, rontottak el 3 méteres passzokat. 58 szerelési kísérletünkből mindössze 19 volt sikeres (az Arsenal ellen pl. 64-ből 41-szer sikerült labdát szerezni).

Gond persze nincs, nincs okunk félni attól, hogy hirtelen lezuhanunk a tabella aljára, de a hazai formán javítani kell.



Newcastle 1, Blackburn 2
Premier League
St. James' Park, 41 053 néző
jv.: Mike Jones

Newcastle: Krul, Simpson, Williamson, Coloccini, Enrique, Barton, Nolan (c), Tiote (Routledge 88.), Gutierrez, Carroll, Ameobi (Ranger 46.)
Cserék: Soderberg, Campbell, S. Taylor, Smith, Lovenkrands
Lapok: Tiote (4), Nolan (3), Coloccini (3)
Gólok: Carroll 47. (7)

Blackburn: Robinson, Salgado, Nelsen, Samba (c), Jones, Givet, Chimbonda, Emerton, Pedersen, Hoilett (Dunn 84.), Kalinic (Roberts 52.)
Cserepad: Bunn, Hanley, El Hadji Diouf, Mame Biram Diouf
Lapok: Samba, Jones, Hoilett, Roberts
Gólok: Pedersen 3., Roberts 82.

Nyilatkozatok: Chris Hughton, Sam Allardyce

    2010. november 10., szerda

    Csevegő - Blackburn Rovers

    Premier League
    Newcastle United - Blackburn Rovers
    helyszín: St. James' Park
    jv.: Mike Jones

    Newcastle: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Enrique - Barton, Nolan (c), Tiote, Gutierrez - Carroll, Ameobi
    Cserepad: Söderberg, Campbell, S. Taylor, Smith, Routledge, Lovenkrands, Ranger

    Hughton jottányit sem változtatott a csapaton és a kispadon, megadja a lehetőséget, hogy ez a kezdő tizenegy sorozatban 4. meccsét is megnyerje.

    Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba (c), Jones, Givet - Chimbonda, Emerton, Pedersen - Hoilett - Kalinic
    Cserepad: Bunn (k), Hanley (v), Dunn (kp), El Hadji Diouf (tkp), Roberts (cs), Mame Biram Diouf (cs)

    Giga Sam öt védőt nevezett, Chimbondát azért tippelem a középpályára, mert ott van a kezdőben Michel Salgado.

    20:45-kor és 21:00-kor összesen 8 mérkőzés kezdődik majd, így annak az esélye, hogy legyen stream, nem a legjobb. Vannak olyan TV-csatornák, akik élőben adják a meccset, esély tehát van.

    2010. november 7., vasárnap

    Walking in a Hughton wonderland

    A változatlan kezdő tizenegy és cserélési séma egy újabb kiváló győzelmet hozott, ezúttal egy remek ellenfél otthonában.

    Minden idény során akad 5-6 közép- és kiscsapat, akik bátran, két csatárral mennek az Emirates-be és ezzel megnehezítik az Arsenal kibontakozását. Próbálkozásaik általában egy tisztes vereséggel érnek véget, ám ebben az évben már nem először fordult elő, hogy a vendég gárda -- ha minőségben nem is -- a játék képét tekintve egyenrangú partnere volt Wenger csapatának. Nagy megelégedésemre Hughton is a két csatár mellett tette le a voksát, lehetőséget adva középpályájának és védőinek, hogy ha gondban vannak, ne vaktában kelljen előrevágniuk a labdát, illetve az egyik csatár visszalépésével bármikor megkönnyedén megoldható legyen egy szemre is szép labdakihozatal.

    A védők uralták a légteret, alig-alig engedtük magunk mögé az Arsenal-szélsőit, Tiote és Nolan az első 15-20 perc után egyenrangú ellenfelei voltak a hazai középpályának és amikor Joey Barton is középre kavarászott, a hátralépő ék segítségével sikerrel hoztuk át a labdát középen. Erre szükség volt (főleg most a második félidőről beszélek, mert az elsőben sztoikus nyugalommal leparkoltunk a térfelünkre és 2-3 embernél többel nem támadtunk), mert a hazai szélső védők remekül zártak, egy az egyben képtelenség volt őket megverni.

    Az idővel idegessé és frusztrált hazaiak ellen a második félidő derekát követően már úgy éreztem, mezőnyfölényben vagyunk. Hiába jöttek Wenger cseréi, a középpályát továbbra is uraltuk, felívelésekre kényszerítve az Arsenalt, ami körülbelül annyira járt sikerrel, mint a 98%-os különadó átnyomása az Alkotmánybíróságon.

    Nem fogtak ki jó napot a hazaiak, főleg a talizmánjuk, Fabregas. Mindamellett, hogy el kell ismerni, a mieinknek is része volt abban, hogy a spanyol 16 (!) rossz átadással zárta a mérkőzést, ritka, hogy ilyen indiszponáltan játszik.

    A statisztikát a Guardian Chalkboard névre hallgató részlegéről loptam. Javaslom, hogy ti is keressétek fel, jó érzés, amikor az ember meg tudja erősíteni a mérkőzés során észrevett dolgokat. Például, hogy Gutierrez háromszor adta el a labdát a mi térfelünkön, ráadásul kétszer gyorsan egymás után (39. és 42. perc).

    A kommentek között elmarasztaltam Bartont az első félidő során, hogy pontatlanok a beadásai és a szabadrúgásai. Emellett gondolom nektek is feltűnt, hogy ma a beadásai is inkább nyesett labdát voltak, ellentétben az elmúlt két fordulóban látott, fejre rázuhanó labdáktól. Nem akarok túlságosan nagy érdemeket felstrófolni Hughtonnak, mert nem tudom, hogy tudatos volt-e, de: zseniális ötlet volt, tekintve, hogy a West Ham- és a Sunderland-védőkkel ellentétben az arsenalosokat könnyebb Carrollnak és Sholának túlugrani, így ugyanolyan hatékony tud lenni egy olyan labda, ahol csak az számít, hogy ki ugrik magasabbra.

    Egy ilyen nyesés, Barton feljavuló jobb lába és a már-már bevett figura (Carrollnak felíveljük a hosszúra) hozta a győztes találatot a szünet előtt. Fabianskit az újságírók, szakértők és szurkolók szidni fogják, joggal, ám nem szabad elfeledkezni arról, hogy Chamakh és a másik védő miután meghallották a lengyel kiáltását és nem ugrottak fel, meg sem próbálták Carroll útját blokkolni. Ha bármelyikük is csak elé áll, vagy picit kifelé tolja, nagyságrendekkel nehezebb dolga lett volna a csatárnak és jó eséllyel nem ugorja túl a kapust.

    A jól összerakott, kellően sűrűn, jól és éberen védekező játékosaink mellett nem szabad elmenni szó nélkül amellett, hogy mindkét keresztléc barátunk volt a mai napon. Sem Fabregas megpattanó szabadrúgását, sem Walcott lövését valószínűleg nem tudta volna fogni Krul, ha azok egy labdányival lejjebb érkeznek.

    Elismerésem Mike Deannek is, a találkozó elején picit úgy tűnt, nem fogja engedni a test-test elleni játékot és megfújja a hazai pályát, de végig teljesen korrekt felfogásban fújt, leszámítva 1-2 elnézett vagy észre nem vett esetet, ami nagyjából minden mérkőzésbe belefér.

    Már beszéltünk róla az elmúlt hetekben, most is muszáj megemlékezni róla: nagyon fontos lenne stabilizálni a hazai formánkat. Meg kell tanulnunk a St. James'-ben két vállra fektetni a jól kontrázó, alapvetően védekezni érkező csapatokat. Szép és jó, hogy a nekünk jövő gárdák ellen stabilak vagyunk, de a mai és hasonlóan szép korábbi vendég sikereket akkor tudjuk kamatoztatni, ha a középcsapatok ellen mindig legalább pontot, ideális esetben hármat szerzünk. Érdeklődve várom, hogy az elkövetkező két, mindenképpen nyerhető, ám sűrűn érkező hazai bajnokikat milyen rotációval célozza meg Hughton. A stabil kezdőcsapatnak köszönhetően sokan lehetnek fáradtak, míg sok friss ember üldögél a nagyon mély cserepadon, akiket az elkövetkezendő héten játéklehetőséghez kell juttatni egyrészt, hogy a jobbak bírják erővel, másrészt, hogy játékban legyenek a sűrű december és január előtt.



    Arsenal 0, Newcastle 1
    Premier League
    Emirates Stadium, 60 059 néző
    jv.: Mike Dean

    Newcastle: Krul, Simpson, Williamson, Coloccini, Enrique, Barton, Nolan (c), Tiote, Gutierrez, Carroll, Ameobi (Ranger 82.)
    Cserék: Soderberg, Campbell, S. Taylor, Routledge, Smith, Lovenkrands
    Lapok: Tiote (3)
    Gólok: Carroll 45. (6)

    Arsenal: Fabianski, Squillaci, Koscielny, Clichy, Sagna, Song, Fabregas, Wilshere (Bendtner 73.), Nasri (Arshavin 56.), Walcott, Chamakh (Van Persie 57.)
    Cserepad: Szczesny, Djourou, Eboue, Rosicky
    Lapok: Clichy, Fabregas, Sagna
    Kiállítás: Koscielny 90+2.
    Gólok: -

    Nyilatkozatok: Chris Hughton, Arsene Wenger


    • Ritkán történik ilyesmi, egészen pontosan 2001 decembere óta nyertünk idegenben az Arsenal ellen. A mérkőzést követően a csapat a Premier League élére ugrott és a mérkőzés után következett Sir Bobby egyik híres nyilatkozata: az újságíró kérdésére, miszerint mekkorára tartja csapata esélyeit a bajnoki címre, Robson válasza: "ha a hátralévő 6 hazai és 6 idegenbeli mérkőzést megnyerjük, miénk a bajnoki cím".
    • A Highbury-ben aratott győzelem óta 9 vereség (kettő az FA-, egy a Liga-kupában) és egy döntetlen (első fellépésünk az Emirates-ben) következett.
    • Az említett Emirates-ben elért döntetlen óta (2006 november) ez volt az első gólunk ezen a pályán.
    • Lassan, de biztosan növekszik irántunk az érdeklődés Észak-Londonban: 2006-ban 60 058 fizető néző látogatott ki a mérkőzésre, mostanra eggyel megnöveltük a drukkerek számát.
    • Shola Ameobi pályafutásának 200. Premier League mérkőzésén szerepelt. 35 gólt jegyez, valószínűleg ennek harmada büntetőből született.
    • Sorozatban bajnoki három győzelemnél járunk, utoljára 2008 tavaszán, a második (vagy harmadik) Keegan-éra idején voltunk ilyen jó formában a Premier League-ben (2-0 a Fulham, 4-1 a Spurs és 3-0 a Reading ellen).

    Csevegő - Arsenal

    Premier League
    Newcastle United - Arsenal
    helyszín: Emirates Stadium
    jv.: Mike Dean

    Newcastle: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Enrique - Barton, Nolan (c), Tiote, Gutierrez - Ameobi, Carroll
    Cserepad: Soderberg, Campbell, S. Taylor, Routledge, Smith, Lovenkrands, Ranger

    Változatlan kezdő tizenegy, visszatért Campbell a kispadra.

    Arsenal: Fabianski, Squillaci, Koscielny, Clichy, Sagna, Song, Fabregas, Wilshere, Nasri, Walcott, Chamakh
    Cserepad: Szczesny, Djourou, Eboue, Rosicky, Arshavin, Van Persie, Bendtner

    Fél háromkor kezdünk, streamek a szokásos helyeken lesznek. Ahogy olvastam a Digi-előfizetők csak csúsztatva, este héttől nézhetik meg a mérkőzést).

    2010. november 3., szerda

    Pwned

    Ilyennek álmodja meg az ember csapata legfontosabb mérkőzését. Totális megsemmisítés a St. James' Parkban.

    * Ha nem értitek a poszt címét: klikk.

    Nagy örömömre Chris Hughton nem változtatott a múlt szombaton Londonban győztes tizenegyen és megtartotta a két ékes felállást. Elhagyom a kronológiát, inkább tekintsük át ki mennyire volt varázslatos és utánozhatatlan ezen a csodálatos őszi vasárnapon.

    Az első félidő és talán a mérkőzés legélvezetesebb játékát Joey Barton nyújtotta. Láttuk már ezt a Bartont augusztusban és szeptember elején és nagyon jó ilyen hamar viszontlátni. Már a West Ham ellen megtalálta a gólpasszt adó cipőt és az a magabiztosság, elegancia és felszabadultság, amit a Sunderland ellen mutatott sűrű szájtátásra ösztökélt. A legjellemzőbb pillanat az első félidőben történt, amikor Joey behúzódott középre és látszott, hogy Gutierrez előtt nagy üres terület tátong, de a jobb belsős passz útját védte egy vendég középpályás. Barton nem akarta a bal lábát használni, így alányesett jobb külsővel, a labda bőven kikerülte a védőt és Jonas lábánál landolt. Nobby Solano Everton elleni gólja óta nem láttam a külsőt ilyen magabiztosan használó United-játékost. Barton nem jegyzett gólpasszt, de az említett külső, illetve a második félidőben Danny Simpsonnak hátrasarkazott labda -- mely után hátra se nézett, annyira tudta, hogy jól sikerült -- miatt az egyik legemlékezetesebb teljesítmény volt, annak ellenére, hogy közvetlen gólpasszt nem jegyzett.

    Térjünk rá a gólszerzőkre.

    Kevin Nolannek nem indult jól az éve, két hete Hughton egy kisebb sérülésre hivatkozva be sem nevezte, amit nyilván nem vett jó néven a csapatkapitány. Elismerés jár mindkét félnek, hogy feszültség nélkül tudomásul vették a másik érzéseit/döntéseit, Nolan pedig már múlt héten vissza is tért, ráadásul góllal. Ezen a hétvégén már azt a formát láttuk, aki tavaly a másodosztályban egyszerűen mindig jól érezte, hová kell helyezkednie, mikor felért a középpályáról és az esetek többségében be tudta fejezni a támadást egy jó lövéssel, esetleg góllal.

    A félollós gólja kiválóan mutatja mennyire éber, furfangos és tettrekész a kapu előtt, a második gólnál megmutatta, hogy ha nem is sikerült tökéletesen a labdaátvétel, érzi a kaput, míg a mesterhármast jelentő találat leginkább annak elismerése, hogy -- köszönhetően a sok remekül fejelő játékosunknak -- komoly veszélyeket hordoznak magukban a szögleteink. 9 nap alatt 4 gólt jegyez a cséká, beérte és megelőzte csatártársait a házi góllövőlistán 7 találattal (eggyel vezet összességében Shola előtt, bajnokikat tekintve kettővel Carroll előtt).

    Shola Ameobi az elmúlt 10 év nagyrészét a szurkolók idegesítésével töltötte, ám időnként az ember rátalál egy-két időszakra, amikor Ameobi csúcsformában van és sok védő számára tarthatatlannak bizonyul. Most is ilyet élünk meg, emellett pedig közvetve egy hónapja folyamatosan mosolyt csal az arcunkra.

    Valószínűleg nem fordul meg rögtön a fejünkben, amikor azt látjuk, hogy egy puhány védő könnyedén elválasztja a labdától, de Sholának komoly dicséret jár amiatt, hogy sérülten is rendszeresen a csapat rendelkezésére áll. Persze hiba a felsőbb menedzsment részéről, hogy egy esetleges szűk keret miatt muszáj 50%-os állapotban játszatni és a menedzser sem tesz jót azzal, ha beinjekciózva a pályára küldi. Az pedig, hogy négy hónapnál többet nem bír ki egészségesen, sajnos Sholával jár. Nem fogom elfelejteni, hogy 2006 tavaszán, majd őszén is hajlandó volt elhalasztani a csípősérülésének kezelését. Hogy miért nem kúrálták ki azon a nyáron ... lásd három mondattal visszább.

    Amikor pedig egészséges, egy labdával jól bánó, azt jól fedező, nehezen megkerülhető monstrum, akinek a jobb lábfeje képes egy kapufáról kipattanó félmagas labdát azonnal bebombázni és könnyedén, minden erölködés nélkül berakni egy büntetőt a kapufa mellé. És ne felejtsük el, hogy különösen szeret a makik ellen betalálni, sosem gond.

    Elérkeztünk ahhoz a játékoshoz, akit reméljük 10-15 éven át magunkénak tudhatunk -- miközben ő elkerüli a botrányokat -- és idővel valószínűleg az angol válogatott kezdősorában is megcsodálhatunk majd. Andy Carroll nem került be a góllövők közé, de a legutóbbi mérkőzéshez hasonlóan embertelen mennyiségű munkát végzett, fejpárbajt nyert és újra az egyik legjobb védőnk volt a Sunderland pontrúgásainál. Fejjátéka valószínűleg az őt ritkábban látóknak is feltűnik, elvégre bőven 190 centi felett van (a Beeb 191-nek írja, a minap Lee Ryder (Chronicle-újságíró) inkább 195-200 centinek tippelte). Ami meglepetés lehet a külső szemlélőknek, az a remek jobb lába és kiváló gyorsasága. Nem bírom ki, hogy ne károgja, utóbbi értékét valószínűleg az első komolyabb térdsérülés elveszi majd, de addig is a liga egyik nagyon jó csatárát lényegében fillérekért alkalmazzuk.

    A négy legnagyobb királyt letudva lássuk, kik voltak még kifejezetten ügyesek Steve Bruce bandája ellen.

    Cheick Tiotét már korábban hasonlítottam Scott Parker Newcastle-éveihez és úgy vélem ez továbbra is áll. Főleg védekező középpályás, labdabiztos, nem fél cselezni a középpályán, de ha tudja futtatni valamelyik szélsőt, nem habozik. A cselezési hajlam Parkerhez hasonlóan néha bajba juttatja és eladja a labdát 30-40 méterre a saját kapujától. Labdaszerzésben kiválóan használja az erejét, Parkerrel ellentétben lövésekre nem bíztatnám és időnként könnyen kijön a sodrából, mint tette azt a Wigan ellen. A korai lapokkal vigyáznia kell, mert Phil Dowd is korán megszórta, igaz utána nem tűnt úgy, hogy vissza kellene fognia magát és kellően el tudta látni feladatait.

    Jonas Gutierrez Hatem Ben Arfa sajnálatos sérüléseivel megint stabil kezdő lett és remekül él a lehetőséggel. Jose Enrique-vel remek bal oldalt alkotnak, Jonas az elmúlt évekhez képest jobban támadja védőjét és tör kapura, akár labda nélkül is, ennek volt eredménye a gól az Eastlandsben és a vasárnapi büntető. Egyértelmű hiányosság nála vagy inkább poszton kívüli játékból adódó hátrány, hogy mivel a bal lába nem túl acélos, ha az alapvonalra terelik, nagyon ritkán képes jó beadásra.

    Különösen tetszett és tetszik azóta, hogy bekerült Coloccini mellé a kezdőbe Mike Williamson játéka. Légtérben erős, kellően fürge és lábbal sem egy Titus Bramble. Ha nem is annyira magabiztos cselező, mint partnere, nem aggódok, ha neki kell kihoznia a labdát egy szorult helyzetből.

    Danny Simpson továbbra sem jó védő a jobb oldalon, de most már láttuk egy gyümölcsét annak, ha James Perch helyett ő rohangál a jobb oldalon, a 4. gólt megelőző beadása tökéletes, csatárbarát labda volt.

    Az utóbbi hetekben a média elkezdte megkérdezni saját magától és az újságok olvasóitól, hogy ugye milyen borzalom, hogy Chris Hughton még nem kapott új szerződést (nyáron jár le a jelenlegi): biztos, mert nem bíznak benne és ki akarják rúgni. Válaszul a klub szerdán már közleményben volt kénytelen tudatni, hogy nem akarják kirúgni és cél egy új szerződés, valószínűleg január környékén. Aztán megjelent egy olyan hír is, hogy valaki hatalmas összeget tett arra, hogy megválik a csapat tőle és a fogadóirodák levették a kínálatukból a fogadási lehetőséget.

    Először is, volt aki Wayne Rooney távozására is egy közepes magyar város éves költségvetésével fogadott, így ezeket a híreket nem érdemes komolyan venni, mindig vannak pletykák, amik mentén elindulnak a nagy fogadók. Másodszor, Hughtont kirúgni nem fogják. Pont.

    A most következők saját spekulációk, nem érdemes szentírásként tekinteni rájuk: Az, hogy csak januárban akarnak tárgyalni Hughtonnal azt sugallja, hogy nem akarnak télen pénzt költeni új játékosokra és, ha ezt Chris elfogadja, hamar nyélbe lehet csapni az üzletet. Azt nem bánom, ha ellentétek vannak a menedzsmentben az elkölthető pénz mennyisége kapcsán (Hughton természetes, hogy többet akar költeni, Ashley-t ismerjük annyira, hogy spórolni akar), azt már inkább, ha esetleg ezt egy, klub számára nagyon fontos, személlyel való tárgyalásnál eszközként használja a csapat.

    A győzelem a hetedik helyre repített minket és, ha Hughton is úgy akarja (két magas csatárt játszat) az Emiratesben is lehet esélyünk a pontszerzésre, melyet követően két nyerhető hazai találkozó vár ránk. Simán megszilárdítható ez a helyezés és azt hiszem mindannyian elégedettek lennénk, ha a felsőházban fordulnánk neki a decemberi-januári dömpingnek.



    Newcastle 5, Sunderland 1
    Premier League
    St. James' Park, 51 988 néző
    jv.: Phil Dowd (róla meg sem emlékeztem; szereplésmániás)

    Newcastle: Krul, Simpson, Williamson, Coloccini, Enrique, Barton, Nolan (c), Tiote, Gutierrez, Carroll, Ameobi (Ranger 86.)
    Cserék: Soderberg, Routledge, Lovenkrands, Perch, S. Taylor, Smith
    Lapok: Tiote (2), Carroll (3), Simpson (1)
    Gólok: Nolan 23., 34., 75, (7), Ameobi 45+4., 70. (6)

    Sunderland: Mignolet, Bardsley, Turner, Cattermole (Mensah 76.), Malbranque, Henderson, Bent, Onouha, Welbeck (Richardson 55.), Bramble, Elmohamady (Gyan 40.)
    Cserepad: Gordon, Zenden, Da Silva, Ferdinand
    Lapok: Malbranque, Onouha, Bardsley, Cattermole, Turner, Mensah
    Kiállítás: Bramble 53.
    Gólok: Bent 90.

    Nyilatkozatok: Chris Hughton, Kevin Nolan, Steve Bruce